Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Muk: Návrat Oceánu je nereálný

Petr Muk
Petr Muk
Zpěvák Petr Muk vydal výběr největších hitů Slunce, na kterém rekapituluje desetiletou sólovou dráhu. "Jsem spokojený s tím, že mé publikum je generačně pestré," svěřil se v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz.

Do povědomí se dostal už před dvaceti lety jako zpěvák synthi-popové kapely Oceán, která do svého rozpadu na začátku devadesátých let prodala více než 300 tisíc nosičů.

Letos se propírala i možnost, že by se Oceán mohl obnovit. "Chvilku jsme o tom znovu uvažovali, ale myslím si, že návrat Oceánu je nereálný. Dovedu si spíš představit nějakou spolupráci s Petrem Kučerou," prozradil Muk čtenářům.

Pak následovala čtyřletá spolupráce na úspěšném projektu Shalom. V roce 1997 vydal svou první vlastní desku, a tím se definitivně vydal na sólovou dráhu.

Doposud má na svém kontě čtyři alba, jedno DVD, EP Zrcadlo a také minialbum Oh L´Amour, složené z coververzí hitů skupiny Erasure.

Od začátku října brázdí Muk zemi se svým Best Of turné - to má naplánováno celkem jedenáct zastávek v Česku a dvě na Slovensku. "Do programu jsme zařadili jak dvě písně od Oceánu, tak i písně od Shalomu. Turné je hlavně Best Of Tour skladeb ze sólových desek," podotýká.

Už teď ale zpěvák spřádá plány do budoucna. "Mám několik demo snímků v diktafonu a v mobilním telefonu, jakmile vydechneme, začneme pracovat na dalším albu," slíbil Muk.