Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michael Jackson

14. 6. 2008

Michael Jackson (* 29. srpna 1958 -26.6.2009) byl americký popový zpěvák a skladatel černošského původu.

Michael Jackson se prosadil jako skladatel, zpěvák a tanečník. V tanci přišel se zvláštním tanečním krokem, kdy divák má pocit, že tanečník kráčí vpřed, ve skutečnosti ale kráčí pozpátku – Moon walk (měsíční chůze).

Skupina prorazila v roce 1969 a první LP vydala, když bylo Jacksonovi 12 let. Souběžně s tím už tehdy odstartoval sólovou kariéru. Prvním jeho hitem byla balada Got to Be There (1972). Naposledy s bratry vystoupil v roce 1984. Dnes je považován za „King Of Pop“ (král popu).

První autorskou desku s názvem Off the Wall vydal v roce 1979. Další alba: Thriller – nejprodávanější album všech dob – vydal o tři roky později. Následovalo Bad – druhé nejprodávanější album všech dob – a Dangerous. Následovalo album HIStory, Blood on the Dance Floor a album Invincible Michaelova nahrávací společnost Sony music však neměla zájem o to aby album Invincinle mělo komerční úspěch, potřebovala Michaela izolovat od finančních příjmů aby byl nucen jí odprodat svůj podíl v jejich ATV katalogu. Z alba Invincible vyšel jen jeden singl a natočil se pouze jeden videoklip. I tak se alba prodalo úctyhodných 8 milionů nosičů.

Tento spor se Sony v podstatě ukončil kariéru Michaela Jacksona, ten plánuje comeback u jiné nahrávací společnosti v roce 2008.

Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ylove You..'!!!

(Michael Jackson♥♥♥♥ moc, 18. 12. 2011 17:36)

Michale moc tě miluji si to nej prome budu poslouchat písmě nezapomenu mám tvuj obraz doma ale a furt na tebe mislim jsi dokonalí moc kráásnej máš kráásnýý písně ♥♥♥♥ :***--!!!Ylove You Me..♥♥♥Jsi můj životek..... jsi můj idol Michael Jackson.On dokázal to co jiní nikdy nedokážou.Miluju ho.On je a bude ikona showbiznisu.I když umřel jak řekl/a "Milasek" v mém srdci zůstane na vždy.Smekám před ním..!!!

moc moc moc

(Natálie , 22. 3. 2010 19:31)

michaeli moc tě miluji si můj idol

mam rada majkla

(zuzka, 20. 1. 2010 19:35)

majkl jackcon byl ikona byl to uzasny zpevak keremu se nikdy nikdo nevirovna to rikam ja a urcite semnou souhlasi vsichni

Michael Jackson!

(Domiška!!!, 31. 12. 2009 21:45)

taky sem ho měla moc ráda i milovala do tý doby než umřel sem se oněj ňák ani moc nezajímala jenomže tetka musím mít jeho plagát a všechno byl moc Hezkej a taky měl nejlepší písničky nikdo na něj nemá!!!!!!!Si nej a vždycky budeš králem Popu Je tě škoda Michaele!Ps:sme vždy stebou!:-) :-(

MJ 4EVER

(Nikkkki, 21. 10. 2009 20:56)

4ever Michael Jackson.On dokázal to co jiní nikdy nedokážou.Miluju ho.On je a bude ikona showbiznisu.I když umřel jak řekl/a "Milasek" v mém srdci zůstane na vždy.Smekám před ním.I LOVE YOU TOO.
my blog je : www.nicoolkaa.estranky.cz

milasek

(stars, 16. 7. 2009 18:28)

Miluju michaela jackona aji kdyz umřel v mym srdci je pořád a jeho písničky taky milujuho a nikdy na něho nezapomenu byl tak krasnej on i jeho pisnicky nejhezci je You are not alone nebo Dirty diana mam ho mooooooooooooooooooc ráááááááááda miluuuuuuuuuuuujuuuuuuuuuuuuutěěěě Mijkle!!!!!!!!LÁSKO MOJE SI KRÁL POPU!!

michael jackon

(kiminek19, 27. 6. 2009 16:25)

byl to dobry clovicek mela jsem ho rada a moc me to mrzi ze umrel tak skvelej clovek je to smutny byl to nas popovy kral budem na tebe myslet a vdy poslouchat tvoji hudbu protoze v nasich srdci porad zijes majkle.