Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lucie Bílá se těší na sněhuláky

Horká favoritka na letošního zlatého Českého slavíka Lucie Bílá má za sebou perné měsíce. Po čtyřech letech vydala nové album a rozjela se na velké turné po České republice. Zaplatila za to tím, že v létě pracovala, místo aby užívala dovolené s manželem Václavem Noidem Bártou a jedenáctiletým synem Filipem. Už brzy si to ale chce vynahradit.

"Letos mi uniklo i to, abych si vyrazila do lesa na houby, a to já vysloveně miluju. Moc mě to mrzí, ale já už si to vynahradím. Letos mám prostě pracovní rok. Vydala jsem knížku, trojalbum největších hitů, novou desku i DVD, k tomu videoklip, v divadle Ta Fantastika máme premiéru muzikálu Dáma s kaméliemi s Bárou Basikovou v hlavní roli a na příští jaro chystáme další, kde budu už v hlavní roli zase já ... Když to vyjmenovávám, ani se mi nechce věřit, že to bylo jen několik měsíců. Ostatně přesvědčit se o tom budou moci i televizní diváci. Na Vánoce chystáme o tomto mém pracovním roce dokument."

Lyžování ji neláká
V zimě Lucie doufá, že si konečně trochu oddechne. "Já ráda odpočívám i doma, nemusím hned vyjet někam na hory
, jakmile napadne první sníh," vysvětluje. "Ani nelyžuji a musím přiznat, že mi to vůbec nevadí.
Lyžování není pro mě. Já tak nanejvýš postavím krásného sněhuláka a na to se opravdu těším." Sněhuláka ale ráda postaví i doma v Otvovicích, kam se po dvaceti letech vrátila a postavila tu dům, který je uzpůsobený i k tomu, aby se v něm dobře relaxovalo. Jeho součástí je i bazén. "Mít bazén v domě je jediná možnost, jak se udržet průběžně ve formě. Není to přepych a zhýčkanost, ale nutnost," tvrdí Lucie. "Lidé ode mne očekávají, že budu vždy usměvavá a v pohodě, ale to není samo sebou. Na tom se musí opravdu denně pracovat. A to já dělám, když se už do něčeho pustím, chci, aby to bylo naplno."

Jestli svůj pracovní rok završí i vítězstvím v anketě Český slavík Mattoni, které by jí vyneslo jubilejní desátou zlatou příčku, se dozvíte v přímém přenosu na TV Nova 8. prosince.