Jdi na obsah Jdi na menu
 


HIM v březnu naplní Lucernu temnou romantikou

Finští rockeři HIM zavítají 12. března do Prahy, aby ve Velkém sále Lucerny představili živou podobu nového alba Venus Doom.

Drsné melodie a romantika, to je charakteristický hudební mix finské pětice HIM. Na šestém řadovém albu Venus Doom, které vyšlo 17. září, kapela svým příznivcům tentokrát naservírovala tvrdší zvuk s vlivy Black Sabbath, Metallicy nebo Soundgarden. Album vzniklo v domovském Finsku pod producentskou taktovkou letitého přítele Tima Palmera.

Mnozí hovoří o nejsmutnějším a nejtěžším počinu HIM prodchnutém hlubokou depresí textaře, skladatele a frontmana Villeho Valo. „Šílená kocovina a špatné mezilidské vztahy jsou vždy skvělým základem pro dobrou hudbu," řekl Valo v rozhovoru pro finský deník Iltalehti v polovině července, tedy pár měsíců po rozchodu se svou dlouholetou přítelkyní Jonnou a krátce po návratu z protialkoholní léčby na prestižní klinice Promises v americkém Malibu.

Ville Valo založil v roce 1996 skupinu His Infernal Majesty, jejíž název se později zkrátil na počáteční písmena všech tří slov - HIM. Debutové album s názvem Greatest Lovesongs vol. 666 vyšlo před deseti lety. Sláva se dostavila se singlem Join Me In Death - jemné zvuky klavíru a lehce zapamatovatelná melodie udělaly z této písničky evropský hit, který se v roce 1999 objevil snad ve všech hitparádách. I druhé album Razorblade Romance mělo obrovský úspěch.

V rámci propagace třetí desky Deep Shadows & Brilliant Highlights se HIM v prosinci roku 2001 zastavili poprvé v Praze. Druhá návštěva se konala v červnu roku 2003 v rámci propagace alba Love Metal. Po kolekci největších hitů následovalo předloňské CD Dark Light, se kterým kapela poprvé pronikla i na americký trh, kde se prodalo půl milionu výlisků.

Momentálně jsou HIM na turné po USA . Začátkem prosince se přesunou do Anglie a po měsíční novoroční pauze se v únoru vydají na okruh po Evropě. Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji za 795 korun.

Editor: iDNES.cz, Veronika Koloušková